
Honnan származik a lenmagolaj?
A lent Közép-Európában termesztik, mint haszon- és gyógynövényt, ami 30-80 cm magasra nő és kék virágja van. A lenfélék családjába tartozó növényt a rostjaiért és az olajos lenmag termése miatt termesztik. A lenmagok lengubóban fejlődnek ki és sajtolással nyerik belőlük a lenmagolajat.
Mire használják a lenmagolajat?
A lenolaj felhasználása nagyon szerteágazó. Használják belsőleg gyógyászati célokra és kozmetikumokban is nagyon népszerű. Faanyagok kezelésére is alkalmazzák, mint lenolaj kence, de festékek adalék anyagaként is. Készítenek belőle káliszappant is, ami gyakorlatilag egy bio permetszer. A rostjaiból pedig lenvászon készül.
Miért értékes a lenolaj?
A lenmag nyálkaanyagot, zsíros olajat (linol-, linolénsav, olajsav gliceridjeit), fehérjét, A-, B-, C-, D- és E-vitamint, magnéziumot, foszfort, káliumot, jódot és még jó pár ásványi anyagot, illetve pantotén savat tartalmaz. A sor még nagyon hosszú, de kiemelnénk még a jelentős omega 3 és omega 6 zsírsav tartalmát, a lecitint, a béta-karotint, valamint a lignánt (fitohormont) is.
A lenmagolaj rendkívül tápláló a haj számára, erősiti azt.
Regenerálja a sérült hajszerkezetet, amelyek a fodrászati kezelésektől, vagy mástól károsodtak. Hidratálja és puhítja a száraz, göndör hajat.
A töredezett hajszálakra nagyon jó hatással van.
Táplálja a hajtöveket, ami által serkenti a hajnövekedést, így sok babahajat eredményez.
A fejbőrre is jó hatása van, például segít a korpa megszüntetésében, gyulladáscsökkentő hatása révén csökkenti az irritációt.

A len termesztése és a lenvászon a legkisebb ökológiai lábnyomot hagyja maga után:
- a len termesztése 5-20-szor kevesebb energiabefektetést igényel, mint a pamut termesztésé
- a len növény 30-szor kisebb vízigényű mint a pamut
- nem igényel növényvédő szereket
- a len 2 hét alatt lebomlik a talajban (nem úgy, mint a szintetikus anyagok)